google.com, pub-8112536095517393, DIRECT, f08c47fec0942fa0 

LGS Birincisi Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi’nden


Erdemli Belediyesi'nin ücretsiz Kurs Merkezi’nin öğretmenleri ve eğitimiyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan Mehmet İlvan, 500 tam puan alarak 2024 LGS Türkiye birincisi oldu.
LGS Birincisi Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi’nden

Reklamlar
Reklamlar

Erdemli Belediyesi'nin ücretsiz Kurs Merkezi’nin öğretmenleri ve eğitimiyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan Mehmet İlvan, 500 tam puan alarak 2024 LGS Türkiye birincisi oldu.

Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara, LGS birincisi Mehmet İlvan’ı ve ailesini evinde ziyaret etti. Başkan Mustafa Kara eşi Derya Kara ile birlikte 500 tam puan alan Mehmet İlvan’a cumhuriyet altını hediye etti.

Ücretsiz Kurs Merkezleri'nin sayısını arttırarak gelecek nesiller için çalıştıklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara, " Bugün Mehmet'i ziyaret ettik. Başarılarıyla gurur duyuyoruz. Belediyemizin Kurs Merkezi'nde çalışan hocalarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Biz de Erdemli Belediyesi olarak ücretsiz kurs merkezlerimizin ve öğrenci kapasitelerimizin sayılarını arttıracağız. Erdemlili gençlerimizin başarılarıyla da biz de Erdemli Belediyesi olarak her zaman gururlanacağız” diye konuştu.

Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi’nin rehberliği eşliğinde sınava rahat hazırlandığını ifade eden öğrenci Mehmet İlvan, “ Sekizinci sınıf öğrencisiyim LGS’ye girdim tam puan çektim. Belediye Kurs Merkezi’nin çok yararını gördüm. İlk başlarda deneme sınavları çok önemliydi. Her hafta son güne kadar deneme yapıyorduk, kendimizi deneyerek stresi atıyorduk.
Öğretmenlerimiz yanlışlarımızı denemeden sonra çözüyordu, o çok işimize yarıyordu. Başkan çok mütevazi biri, halkın ayağına kadar geliyor, insanları ziyaret ediyor. Bizim buraya kadar geldi, beni ziyaret etti. Üşenmeden Erdemli’den buraya geliyor. Ben bir çocuğum ama benim için geldi, çok iyi bir Başkan. Diğer dershanelere göre, ben başka dershanede de denedim. En iyisi Erdemli’de Belediye’nin kurs merkezi herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

Oğlu LGS Türkiye birincisi olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden anne Sümeyye İlvan, “ Oğlum beni çok mutlu etti, bu sonucu bekliyordum hatta bir yıl önceden bekliyordum. Oğlumun başarılarının artarak devam etmesini isterim. Belediye kurs merkezi hocalarımız çok ilgiliydi, sevgi doluydu hepsi Mehmet’in başarmasını istiyordu. Oğlumun bütün hayatı boyunca başarılı olmasını istiyorum. Erdemlimize daha çok Mehmet İlvanlar nasip etsin” diye konuştu.

Oğluyla çok gurur duyduğunu ifade eden baba Mustafa İlvan, “ Oğlumla çok gurur duyduk. Bir taraftan bekliyorduk, bir taraftan da olmasa olur diyorduk, bu sonuç bizi heyecanlandırdı, mutlu etti tabi ki. Biz Mehmet’e bir program hazırlamadık, kitap okumayı severdi, kitap okuma alışkanlığı vardı. İkincisi de test odaklıydı test çözerdi. Aşırı ders çalıştığını görmedim genelde test çözer, çok kitap okurdu. Belediye kurs merkezi hocalarının hem konu anlatımında özellikle rehberlik anlamında Mehmet’e çok faydası oldu. Mutluyuz, gururluyuz vatana, millete hayırlı evlat olur inşallah” diye konuştu.

Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar