Erdemli Manşet

 örnek resim/

Mustafa Kılbaş ‘Demokratik Seçilme Hakkımızı Kullanmak İçin Adayım’

16 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan olağan üstü CHP Erdemli İlçe  Başkanlığı kongresinde aday olan Mustafa Kılbaş ile yaptığımız sohbeti okuyucumuzla paylaşmak istiyoruz.

Mustafa Kılbaş ‘Demokratik Seçilme Hakkımızı Kullanmak İçin Adayım’
15 Ocak 2022 - 12:58

16 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan olağan üstü CHP Erdemli İlçe  Başkanlığı kongresinde aday olan Mustafa Kılbaş ile yaptığımız sohbeti okuyucumuzla paylaşmak istiyoruz.

Ne zaman ilçe başkanı seçildiniz ve ilçe başkanı seçildikten sonra ne tür çalışmalar yaptınız?

Mustafa Kılbaş: ”19 Ocak 2020 tarihinde yapılan 4 adaylı seçimde, Erdemli Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığına seçildim. O seçimde Erdemli’nin hiç bir mahallesinde  çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız demiştim.Açık yüreklilikle belirteyim ki, bunu fazlası ile yaptık.Yapılan çalışmalarımızın olumlu etkisi Erdemli sınırları dışından bile takdir topladı.Her hemşerimizin acısını paylaşarak azaltmaya, her mutluluğunu paylaşarak çoğaltmaya çabaladık.Her doğal afette, her türlü zorlukta parti gözetmeksizin hemşerilerimizin yanında olduk dertlerine beraber çözüm aradık. Erdemliye; her sosyal platformda Cumhuriyet Halk Partisinin varlığını hissettirdik. Biz de genel başkanımızın Adalet yürüyüşünde olduğu gibi zincirleri kıra kıra, adaleti kura kura yürüyorduk Erdemli’de.”

Siz ve çalışma arkadaşlarınız  bu kadar özveri ile çalışırken neler yaşandı?

Mustafa Kılbaş :”Biz de tıpkı Sayın Genel Başkanımız gibi Erdemli’den haykırıyorduk GELİYOR GELMEKTE OLAN diye.Fakat her ne olduysa bir uyumsuzluk bahanesi ile görevden alındık amasız fakatsız.Parti tüzüğümüzün hükümleri, gereği ve il başkanlığımızın tüm taleplerini yerine getiriliyorken, neyin uyumsuzluk olduğunun cevabı bizde yok. ”

Görevden alındıktan sonra neler yaptınız ?

Mustafa Kılbaş:”Büyükşehir Belediye Başkanımız  Vahap Seçer’in Mersin ve Erdemli ilçesine yaptığı ve yapacağı tüm hizmetleri gittiğimiz her mahallede, her kahvehanede ve olası her zeminde elini sıktığımız her hemşerimize gurur duyarak göğsümüz kabararak anlattık ve anlatmaya da devam ediyoruz,edeceğiz de.

Erdemlide sorun ne idi; yada seçilmiş yönetimi görevden alırken uyumsuzluk olarak gösterilen  neydi?

Mustafa Kılbaş :”Eğer görevi Büyükşehir Belediyemizin Erdemli’ye yol ,su ,kanalizasyon, arıtma gibi alt ve üst yapı hizmetlerini koordine etmek olanların, ilçemizde siyaseti dizayn etme çabalarını ve halkımızdan gelen yoğun şikayetleri görmezden gelmeyerek, dur demek uyumsuzluk ise evet biz bu uyumsuzluğu yaptık.Eğer bu saydığım hizmetleri koordine etmekle görevlendirilenler, kendilerini ilçe parti örgütünün üstünde görmelerine, kendilerinin paralel bir parti başkanı gibi hareket etmelerine, seçilmiş bir başkanı ve seçilmiş yardımcılarını yok saymalarına dur demekse biz bu uyumsuzluğu yaptık. Eğer görevleri Büyükşehir Belediye hizmetlerini ilçemizde koordine etmek olanların koordinasyondan başka siyasi her işle uğraşmasına dur  demekse evet biz dur diyerek bu uyumsuzluğu da yaptık. Koordinasyon görevi olanların kendilerini ilçe başkanlığı yerine koymasına dur demek ise uyumsuzluk ise biz teredütsüz bu uyumsuzluğu da yaptık”.

Olağan üstü kongre kararı alındıktan sonra düşünceniz nedir?

Mustafa Kılbaş ‘Hak,hukuk,adalet ‘düstüru ile çıktığımız yolumuza daha da güçlenerek devam edeceğiz.” Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinden büyük değildir.Bu bağlamda herkes yerini ve yetki alanını bilmek zorundadır.Ülkemiz toz duman içinde,genel seçimler yakın,partimiz iktidara yürüyor,bizler Erdemli’den bu yürüyüşe omuz veriyoruz.Bu koşullarda yeni bir seçime gidiyoruz. Seçim kazanılır da  kaybedilir de. Mesele kutuplaşmadan,birlik ve dayanışma içinde Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak için birbirimize ellerimizi uzatıp kenetlenerek biz olabilmenin gururunu doyasıya yaşayabilmektir. Anlattıklarımız bizzat yaşadıklarımızdır. Bütün çabamız, haksızlığın önünde dik duruşumuzdandır. Ulusal medeniyet çizgisi hedeflerimizdir.  Gece gündüz demeden,ekmeğine işine sahip çıkarak  haklı mücadelesinden taviz vermeden aydınlık geleceğe doğru ilerleyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kurmak için koşan, koşacak olan herkese teşekkür ediyorum.

Sizce CHP’nin Erdemlide en önemli sorunu nedir?

                Mustafa Kılbaş ?” Erdemli de belediye başkanlarını belirleyen oyların CHP oyları olduğunu biliyoruz ve şu soruyu kendimize soruyoruz Erdemli belediyesinde neden 1 meclis üyemiz var, bunu nasıl artırabiliriz ve belediyeyi dostlarımız ile birlikte nasıl alabiliriz.? Önümüzdeki genel seçimde iktidara koşan partimizin oylarını kat be kat artırmaya, ilk yerel seçimlerde CHP nin Erdemli belediyesi meclisinde en az on meclis üyesi ile temsil edilecek buna inancımız tamdır.Ayrıca bana bu fırsatı verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Mersin Beyaz Gündem Gazetesi ekibi olarak değerli başkan sizlere teşekkür ediyoruz başarılar diliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.