google.com, pub-8112536095517393, DIRECT, f08c47fec0942fa0 

Erdemli'de Çocuklar Yüzme Kursuna Akın Etti


Hava sıcaklığı ile birlikte nemin etkisinin hayatı zorlaştırdığı iller arasında yer alan Mersin Erdemli’de çocuklar havuzlara akın etti. 
Erdemli'de Çocuklar Yüzme Kursuna Akın Etti

Reklamlar
Reklamlar

Hava sıcaklığı ile birlikte nemin etkisinin hayatı zorlaştırdığı iller arasında yer alan Mersin Erdemli’de çocuklar havuzlara akın etti. 
Erdemli Belediyesi açtığı yüzme kurslarıyla hem çocukların keyifli anlar yaşamasını sağlıyor, hem de alanında uzman eğitmenlerle yüzme eğitimi veriyor.
Sıfır rakımından Toroslar’ın zirvesine sporun her dalında eğitim veren Erdemli Belediyesi yaz spor kurslarına başladı. Bu kapsamda 6-15 yaş aralığında çocuklar yüzme kursu veriliyor.
Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün profesyonel eğitmenleri tarafından ücretsiz yüzme eğitimi alan çocuklar, havuzlarda serinlemenin keyfini de çıkarıyor.
Belediyenin yaz spor kurslarında beş bine yakın öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara, “Mersin’de hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu,  nem oranlarının %90’ı aştığı şu günlerde Erdemli Belediyemizin açmış olduğu yüzme kurslarına çocuklarımız akın etti. Yaklaşık binin üzerinde öğrencimiz iki ay boyunca burada yüzme kursu alacaklar. Bu sıcak günlerde onlar hem eğlenecek hem serinleyecek bu da bizi mutlu edecek” diye konuştu. 


Yüzme kursuna geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Ahmet Yıldız, “ Böyle bir faaliyet için teşekkürler, yaz tatilimiz dolu dolu geçiyor, çok eğleniyoruz burada yüzüyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 


Belediye yüzme kursu verdiği için mutlu olduğunu ifade eden Aslı Serin, “ Belediyeye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Yüzme kursuna ilk defa geldiğini ifade eden Büşra Can, “ Buraya şimdi ben ilk defa geliyorum. Burada olduğumdan mutluyum, çokta eğleniyorum” diye konuştu. 
Yüzme kursunda her şeyi öğrendiğini ifade eden Mert Teker, “ Burada her şeyi öğreniyoruz. En iyi yüzme antrenörler var onlara teşekkürler bize öğrettikleri için” diye konuştu. 
Öte yandan ücretsiz yüzme kursu almak isteyen çocuklar Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne başvurabiliyor.

Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar