Erdemli Manşet

Örnek Resim

DİKKAT ! YAĞIŞLARIN ARDINDAN SOĞUKLAR GELİYOR

Değerli takipçilerimiz, perşembe günü bölgemizde hava parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gün içerisinde kısa süreli yağmur geçişleri bekliyoruz. Yağışlar fazla şiddetli görünmüyor ancak açık havada çalışanlara rahatsızlık verebilir.

DİKKAT ! YAĞIŞLARIN ARDINDAN SOĞUKLAR GELİYOR
12 Ocak 2022 - 22:00
📍 Değerli takipçilerimiz, perşembe günü bölgemizde hava parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gün içerisinde kısa süreli yağmur geçişleri bekliyoruz. Yağışlar fazla şiddetli görünmüyor ancak açık havada çalışanlara rahatsızlık verebilir.
📍 Perşembe öğle saatlerinden cuma öğleye kadar rüzgâr yaylalarda, Limonlu çayına bakan köylerde ve Silifke-Aydıncık hattında kuzeyli yönlerden 40-50 km saat hızda esecek.
📍 Perşembeyi cumaya bağlayan geceden itibaren 600-700 rakıma kadar buzlanma ve don olayı bekliyoruz. Don hadisesi özellikle 1000 metre üzerinde daha kuvvetli olacak. Cuma gününden sonra don sınırı 400-500 rakıma kadar inebilir.
📍 Cuma günü önemli bir yağış beklemiyoruz.
🛑ÖN UYARI: Hafta sonundan itibaren sıcaklıklar 6-7 derece daha azalarak mevsim normallerinin altına inecek. Cumartesi gecesi ve pazar günü, saydığımız mevkilerde yine poyraz fırtınası muhtemel görünüyor. Önümüzdeki pazartesiye doğru don riski sahillere kadar inebilir.
📍 15-22 ocak tarihleri arasında soğuk bir süreç yaşayacağız. Özellikle yaylalarda bu tarihlerde çok ciddi soğuklar etkili olacağa benziyor.
Detaylar netleştikçe bilgiler vermeye devam edeceğiz.
Esen kalın!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.