Erdemli Manşet

künefeci
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

HAVALI SİLAHLAR ATICILIK LİGİ FİNAL YARIŞMALARI SONA ERDİ

HAVALI SİLAHLAR ATICILIK LİGİ FİNAL YARIŞMALARI SONA ERDİ
221
23 Aralık 2019 - 18:23

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve 21-22 Aralık tarihleri arası Türkiye geneli 160 sporcunun katılımıyla yapılan “Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Final Yarışmaları” Mersin’de yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erdemli Atış Poligonu’nda Gençler-Büyükler Havalı tabanca ve havalı tüfek kategorilerinde yapılan müsabakalar sonunda ilk üç sırada yer alan takımlar belirlenirken, Gençler tüfek sıralamasında takım olarak ilimizi temsil eden Enes Buğra Yayla ve Şule Nur Tekeli’den oluşan Zeytin Dalı Şehitleri takımı Türkiye 1’incisi, Ahmet Cırık ve Melike Cırık’tan oluşan Fırat Kalkanı takımı Türkiye 2’ncisi olma başarısı göstermiştir.

Mersin’in ev sahipliğinde iki gün birbirinden çekişmeli yarışmalara sahne olan “Havalı Silahlar Atıcılık Ligi Final Yarışmaları” sonunda dereceye giren takımlara ödülleri Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAAF) Başkanı Ufuk Arman, TAAF Genel Sekreteri Zeki Öztürk ve TAAF Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verilirken takım sıralamaları şöyle oluştu;

TABANCA BÜYÜKLER

1.Gökhan Eryiğit-Şevval İlayda Tarhan (İki Çay)

2.İsmail Keleş-Yusuf Dikeç (Jandarma Gücü-Kaanlar)

3.Murat Kılıç-Mustafa Seval (TSK Tabanca-2)

TABANCA GENÇLER

1.Habip Yeşilöz-Muhammet Tolunay Göktaş (Karo İkili)

2.Kubilay Özer-Zeynep Gökçe Gültekin (Tek Tetik)

3.Hazel Cemre Demirci-Tunahan Tatoğlu (Maça İkili)

TÜFEK BÜYÜKLER

1.Hasan Çoban-Mert Nalbant (TSK Tüfek-1)

2.Aysun Uğurlu-Halil İbrahim Öztürk (Jandarma Gücü-Selçukbey)

3.Ayça Erdoğan-Emrah Ceylan (TSK Tüfek-2)

TÜFEK GENÇLER

1.Enes Buğra Yayla-Şule Nur Tekeli (Zeytin Dalı Şehitleri)

2.Ahmet Cırık-Melike Cırık (Fırat Kalkanı)

3.Bengisu Haskalfalı-Ceylen Eren (Diabolist)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.